Filtruj według close

Jest 62 produktów.

Pokazano 1-62 z 62 pozycji

Aktywne filtry


Rękawice antyprzecięciowe

Jakie właściwości posiadają staranne rękawice antyprzecięciowe?

Praca z wykorzystaniem narzędzi o ostrych krawędziach naraża pracownika na skaleczenie. Nawet lekkie draśnięcie może spowodować bardzo nieprzyjemną ranę, która przez kilka dni będzie sprawiała dyskomfort przy pracy. Solidne rękawice antyprzecięciowe mają za zadanie ochronić nasze dłonie przed podobnymi sytuacjami. Czym charakteryzuje się ten element garderoby ochronnej oraz jak wybrać rękawice dostosowane do swoich potrzeb?

W jaki sposób wykonane są rękawice antyprzecięciowe?

Ten element ochronny wytwarza się z wysokiej jakości przędzy. Często jest ona wzmacniana przez specjalna włókna polimerowe o wysokiej masie cząsteczkowej. To sprawia, że rękawice antyprzekłuciowe antyprzecięciowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne gwarantując dłoniom maksymalną ochronę. Co więcej, efekt ten można uzyskać przy stosunkowo cienkim materiale, który nie ogranicza swobody pracy. Rękawice antyprzecięciowe dla pilarzy to produkt wyjątkowo solidny, którego żywotność sięga wielu miesięcy nienagannej eksploatacji.

W jakich zawodach rękawice ochronne antyprzecięciowe są niezbędne?

Obszerny kodeks bezpieczeństwa i higieny pracy wyróżnia wszystkie zagrożenia występujące na danym stanowisku. Rękawice robocze antyprzecięciowe są niezbędne we wszystkich zawodach, w których wykorzystywane są narzędzia o ostrych krawędziach. Do tego grona zaliczymy zatem: stolarzy, pilarzy, drwali, mechaników, magazynierów oraz wiele innych zawodów. Rękawice taktyczne antyprzecięciowe od wielu lat są wykorzystywane również w armii.

Jak wybrać odpowiednie rękawice?

Wbrew pozorom, nie jest to łatwe zadanie. Rękawice antyprzecięciowe norma obliguje nas do wyboru właściwego rozmiaru dostosowanego do naszej dłoni. W sieci bez trudu znajdziemy tabelę rozmiarów rękawic ochronnych. Aby dobrać właściwy rozmiar, należy zmierzyć obwód dłoni w kostkach, a także długość palca środkowego. Czasami niezbędna jest także długość mierzona od przegubu do koniuszka palca. Rękawice ochronne antyprzecięciowe muszą dobrze przylegać do naszej dłoni. Tylko wówczas będą gwarantować należytą ochronę.

Przy wyborze warto wziąć poziom odporności na przecięcie. Solidnym wykonaniem odznaczają się rękawice antyprzecięciowe safer-3, w których mamy do czynienia z trzecim poziomem. Z kolei najwyższą ochronę zapewniają nam rękawice antyprzecięciowe 5-go poziomu. Są one wykorzystywane do najbardziej wymagających oraz niebezpiecznych prac. W gronie tej odzieży ochronnej wymienimy również bardzo wytrzymałe rękawice antyprzecięciowe kevlarowe.

Wytrzymałe rękawice antyprzecięciowe w przystępnej cenie

W bogatym asortymencie naszego sklepu znajdziesz solidne rękawice antyprzecięciowe Stihl spełniające wszystkie normy stawiane przez BHP. Dobrą wiadomością dla klientów jest fakt, że rękawice antyprzecięciowe cena nie naraża nas na duże wydatki. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy wyjątkowo trwałe rękawice antyprzecięciowe Wurth, które chronią przed zranieniem dłoni, zapewniają pełną swobodę pracy, a także pewny chwyt narzędzi.